ZUMBA Kids

Oddíl ZUMBY se nezaměřuje pouze na sport a pohyb pro dospělé, ale chce dát i dostatečný prostor našim nejmenším , kteří jsou pro nás velmi důležití. Našim hlavním cílem je především budovat vztah a lásku ke sportu a pohybu již u dětí v předškolním věku, což je velmi těžké. Postavení sportu v dnešní době není vůbec jednoduché a má velmi silné soupeře, které lze občas i těžko překonat. V dnešním světě techniky a dalších vymožeností je velmi těžké dítě nejen pro sport, ale i jinou aktivitu nadchnout. A přitom je nejdůležitější, aby se pohyb stal samozřejmou součástí jeho života hned od začátku. A proto, abychom dětem ukázali, že sport může být i zábava, tak jsme v rámci oddílu ZUMBY zavedli od roku 2021 nový kroužek pro děti pod názvem ZUMBA KIDS.

ZUMBA KIDS – je pohybová fitness lekce plná zábavy. Je vhodná pro děti již od 4 do 11 let. Navštěvovat ji mohou kluci i děvčata. Děti se zde naučí skvěle koordinovat své pohyby, naučí se správnému rytmu a najdou zde spoustu nových kamarádů. Protože je děti těžké pro něco nadchnout a udržet jejich pozornost, je důležité, aby pohybová lekce byla pro děti co nejzábavnější, aby se děti nestačily nudit. Což tento kroužek splňuje na jedničku a u dětí si nalezl vysokou oblíbenost. Na lekci se totiž děti učí tancovat různé choreografie. Tancují dle latinsko-americké hudby a tanců. Naučí se základní kroky různých mezinárodních tanců jako je salsa, merenque, cumbia, reaggaetton, hip-hop, country a spousta dalších, ze který je následně tvořena choreografie. V rámci lekce si společně zahrají spoustu zábavných a pohybových her na hudbu i bez a dokonce, aby lekce byla ještě zábavnější, tak je doplněna i o kreativní činnost, na kterou se děti taktéž velmi těší. Za svou šikovnost a znalost získávají razítka do svých notýsků, které jim v závěru lekce přinesou úsměvy na tvář. Samozřejmostí je i malá odměna, která děti taktéž motivuje ZUMBA KIDS znovu navštívit.

Jsme velmi rádi, že mezi dětmi tento kroužek dosáhl velké oblíbenosti a každé nové děťátko je u nás s radostí vítáno. Stačí se jen přihlásit a navštěvovat tak naše pravidelné lekce s velkou dávkou pohybu. S dětmi pracuje lektorka ŠÁRKA VAŇKOVÁ/ vedoucí oddílu ZUMBA .