ZUMBA

Nejen zábavný taneční fitness program, ale taktéž stejnojmenný název pro náš ODDÍL Hokejové Akademie v Brumově-Bylnici, neboť zumba si u našich občanů i občanů z blízkého okolí nalezla svou oblíbenost a vysokou návštěvnost. Velmi oblíbeným fitness programem se tak stal nejen pro ženy, ale i děti vě věku od 4-11 let , kteří navštěvují pravidelně lekce několikrát týdně.

Vedoucí oddílu : ŠÁRKA VAŇKOVÁ, ZUMBA fitness lektorka s desetiletou praxí.

CO JE ZUMBA?

Pokud máte rádi hudbu, tanec, zábavu, jednoduchost a originalitu, tak neváhejte a navštivte lekce zumby. Je to taneční fitness hodina plná energie, skvělé hudby a dobré nálady. Jedná se o jedinečnou kombinaci dynamické latinsko-americké hudby s latinsko-americkými tanci společně s aerobními pohyby. Využívají se tance jako je Salsa, Merenque, Cumbia, Reaggaetton, Flamenco, Hip-Hop, Samba, Afrobeat, Bhangra, Soca, Dancehall,Belly Dance a mnoho dalších.. Hlavním principem této fitness lekce je , že cvičení by mělo být jednoduché a zábavné. Sexy a energické latino rytmy vytvářejí skvělou ,, PÁRTY ATMOSFÉRU“ , která vás zaručeně strhne do víru pohybu. Je to cvičení, které vám zaručeně zvedne náladu !

Lekce je tvořena několika choreografiemi, kde se střídají rychlé a pomalé latino rytmy na principu intervalového tréninku s cílem spalovat tuky, formovat a posilnit celé tělo. Celkově se zaměřuje na svalové partie jako je zadek , nohy, ruce, břicho a taky nejdůležitější sval ve vašem těle a to je vaše SRDCE!

A JAK ZUMBA VZNIKLA ?

Vymyslel ji známý kolumbijský choreograf, tanečník a fitness trenér celebrit PETO PEREZ. Jednou si na svou lekci aerobicu zapomněl vzít hudbu, na kterou měl předcvičovat. Aby ženy neposlal domů zklamané, tak vytáhl z batohu svou oblíbenou ,,kazetu“ s latinsko-americkou hudbou a začal improvizovat. Tato lekce u lidí vzbudila takové velké nadšení, že jej začali vyžadovat častěji a jeho popularita těchto lekcí vzrostla raketovou rychlostí. V Kolumbii byl natolik populární, že si ho zpěvačka Shakira najala jako choreografa pro jedno ze svých alb.

V roce 2001 Beto Perez přivedl tuto novinku do USA, na základě čehož vznikla nová společnost ZUMBA fitness založena na filozofii ,,přinést do světa fitness zábavu“. A tak se začalo nové šílenství, které uchvátilo miliony lidí na celém světě.

Dnes se ZUMBA těší z obrovského úspěchu, neboť se vyučuje ve více než 180 zemích na celém světě a 14 milionů lidí tuto lekci navštěvuje minimálně jedenkrát týdně. A proč ? Heslem zumby totiž je :

zábava – cvičení, které byste chtěli dělat každý den, cvičení u kterého se bavíte…

jednoduchost – zumba je pro všechny, ..muže..ženy..děti…bez ohledu na věk, kondici, taneční či sportovní dovednosti. Zapojit se můžete kdykoli, vždy lehce vklouznete do davu. Nerozlišují se začátečníci, či pokročilí.

efektivita – princip intervalového tréninku maximalizuje výdej kalorií, spalování tuků a formování postavy.

originalita – hudba, kroky, pohyby…úplně jiné, než jste doteď mohli zažít.